Bakımlı Bir Erkek Olmanın Püf Noktaları

Bakımlı olmak, sanılanın aksine süslenmek değil, temiz olmak ve vücudun ideal sağlık koşullarında kalmasına yardımcı olmak demektir. Yüzünüzde çıkan bir sivilce veya ağız kokusu gibi problemler, vücudunuzdaki bazı dengelerin bozulduğuna işaret eder. Düzenli olarak yapılan bakımlar ise bedeninizin doğal dengelerini yerine oturtmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda da çekici bir görünüm kazandırır. Peki, bunu nasıl yapacaksınız?
bakimli-erkek-olmanin-puf-noktalari
Ağız Bakımı
Bembeyaz bir gülümsemenin ne kadar etkili olduğu ortada. Ancak buna sahip olabilmeniz için, diş yapınız ne olursa olsun her gün düzenli ağız bakımı yapmanız gerekir. Ağzınızda oluşacak bakteri plağı ve diş taşı gibi problemler, gülümsemenizi bozmanın yanında, ağız kokusuna da sebep olur ve bunları gidermek için sadece dişlerinizi fırçalamanız yeterli değildir. Çünkü diş aralarında biriken yemek artıkları sadece fırçalamayla çıkmayabilir. Tek yolu her fırçalamanın ardından diş ipi kullanmaktır. Ardından da ağız gargarası ile çalkalamanız diş eti problemlerinin, çürüklerin, ağız kokusunun ve dişlerinizin sararmasının önüne geçer. Sabahları ise mutlaka dilinizi de fırçalayın. Bu sayede gece boyunca dilinizin üzerinde biriken bakteri tabakasından da kurtulmuş olacaksınız.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı ilk başta kulağa zahmetli bir işlem gibi görünse de aslında oldukça basit ve zevklidir. Amaç, yüzünüz de dahil olmak üzere tüm vücudunuzu biriken kirlerden ve ölü hücrelerden temizleyip nemlendirmektir. İşte bu kadar kolay!
Cilt bakımını yapmak için en rahat zaman, duşta olduğunuz zamandır. Hem sıcak suyun hem de buharın etkisiyle genişleyip açılan gözenekleriniz temizlenmeye oldukça müsait bir hal alır. Tüm vücudunuza scrub (ovalayarak, fırçalayarak) yaparak cildin üstünde birikmiş ölü hücrelerden arınabilir ve altındaki daha genç deriye nefes aldırabilirsiniz. Çeşitli peeling kremleriyle yüzünüzü düzenli olarak temizlemek, sivilce ve siyah nokta gibi istenmeyen formların oluşmasını engeller. Tüm bunları yaptıktan sonra vücut tipinize müsait bir nemlendirici ile bakımınızı tamamladığınızda oldukça hafifleyip gençleştiğinizi fark edeceksiniz.

Kusursuz Tıraş

Kusursuz bir tıraş sağladıktan sonra ise hangi sakal modelini tercih ettiğiniz önemli değildir. Yüz temizliği ile başlayacağınız tıraşınızda, Derby Tıraş Bıçağı ve Köpüklerini tercih edin. Tıraş sonrasında ise nemlendirici ve bakım kremi gibi tıraş sonrası ürünlerini kullanmanız, yüzünüzü tamamen yumuşatır ve pürüzsüz bir görünüm verir. Unutmayın ki tıraş olmak, yüz bakımının en önemli adımıdır. Çünkü aynı zamanda yüzdeki ölü hücrelerden kurtulmanın da en kestirme ve etkili yöntemidir.