Evde Bulundurulması Gereken Tıraş Ekipmanları

Tıraş tekniği kadar, kullanılan ekipmanlar da kusursuz bir tıraşta söz sahibidirler. Eksik veya yanlış kullanılan bir ürün düzgün kesim yapmanıza engel olabileceği gibi, cildinizin de hasara uğramasına sebep olabilir. İşte iyi bir tıraş deneyimi için her erkeğin evinde bulundurması gereken tıraş ekipmanları.

tıraş ekipmanları
Tıraş Öncesi

o    Tıraş Sabunu : Tıraşa hazırlamak, en önemli adımlardan biridir. Tıraş öncesinde sıcak su ve sabunla yüzünüzü yıkamanız, sakallarınızı yumuşattığı gibi, kirlerden de arınmasına ve tıraş bıçağınızın daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Profesyonel bir tıraşın en önemli adımlarından biri tıraş öncesi tıraş sabunu kullanmaktır.

o    Tıraş Köpüğü : Köpüğü her zaman için en pratik ve en kullanışlı tercihtir. Derby Tıraş Köpükleri ihtiyacınız olan yoğun kıvamıyla kusursuz bir tıraş için evinizde bulundurmanız gereken tıraş ekipmanlarının başında gelir. Unutmayın her zaman kullanmadan önce şişeyi çalkalamalı, elinize tenis topu büyüklüğünde sıkmalı ve bunu sakallarınızın en derinine nüfuz edecek şekilde yedirmelisiniz.

Tıraş Aletleri

o    Yedek Başlıklar : Değiştirilebilir tıraş bıçakları kullanıyorsanız mutlaka banyonuzda yedek başlıklar bulundurmanız gerekir. Başlığın eskimesi gibi durumlarda hazırlıklı olmak adına çekmecenizden yedek başlıkları eksik etmeyin.

o    Kullan At Tıraş Bıçakları : Ne tür bir tıraş bıçağı tercih ediyorsanız edin, mutlaka evinizde kullan at tıraş bıçaklarından bulundurmanız gerekiyor. Hızlı ve pratik bir çözüm sunan kullan at tıraş bıçakları hayat kurtarıcı etkiye sahiptir.

Tıraş Sonrası Ürünler

o    Kolonyalar : Yağlı cilde sahip olanların evinde mutlaka bulundurması gereken bir üründür kolonya. Derby Kolonya, tıraş esnasında açılan gözenekleri kapatıp dezenfekte eder. Biraz yanma hissi verse de cilt için oldukça sağlıklıdır. Ancak kurutucu özelliği sebebiyle, kuru ciltlerin kolonya kullanımından kaçınmaları, bunun yerine tıraş sonrası bakım ürünlerine yönelmeleri gerekir.
o    Nemlendiriciler : Bir cilt için yüzünüzün nem oranının dengede olması gerekir. Tıraş sonrası aşınan ve gözenekleri açılan cildinizi nemlendirmek hem rahatlatıcı bir etki verir hem de iç dengesini korumasına yardımcı olur. Bunun için tıraş sonrası bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Eğer hassas veya kuru bir cilde sahipseniz E vitaminli ürünler, sizin için daha uygun olacaktır. Yağlı, kuru, hassas veya karma, hangi cilt tipine sahipseniz, buna uygun nemlendiriciler kullanarak cildinizin nem dengesini korumasına yardımcı olabilirsiniz.